Najčítanejšie články v roku 2020

2

Prvého júna v minulom roku sme spustili náš portál. Od začiatku sme mali veľké plány, ale vysoký záujem o naše články nás aj napriek tomu príjemne prekvapil. Do konca roka 2020 sme publikovali 79 autorských článkov a ich celková čítanosť dosiahla takmer 80 tisíc prečítaní. Ďakujeme vám za vašu priazeň. Pripravili sme prehľad tých najčítanejších článkov podľa rubrík, takže ak vám niektoré ušli, môžete sa k nim vrátiť.

Architektúra

Až do začiatku novembra bol celkovo najčítanejším článkom práve príspevok z architektúry o Ideálnom priemyselnom meste, ktorý vyšiel ako jeden z prvých. Práve na texty o architektúre a histórii Baťovian kladieme veľký dôraz a veľmi príjemne nás potešil vysoký záujem o ne. Populárny bol aj článok o tom, ako sa Partizánske postupom rokov menilo, alebo o tom, že Partizánske vôbec nemuselo existovať, keďže Baťov prvý plán boli Bošany. Úprimne nás teší vás záujem o túto rubriku. Témy v nej boli jednou z hlavných motivácií pre vznik portálu, pretože toto bohatstvo, ktoré v Partizánskom je, si musíme vážiť.

Kostol Božského srdca Ježišovho v Partizánskom

História

Články z architektúry sa venujú prevažne Baťovanom a Partizánskemu. Tie v rubrike história sú viac zamerané na okolitý región. Obce navôkol sú na históriu naozaj bohaté a články o nich patria tiež medzi najčítanejšie. Viacero z nich sme venovali histórii kaštieľa vo Veľkých Uherciach. Najčítanejší v tejto rubrike bol o Štefanovi Keglevičovi, vášnivom hazardnom hráčovi, ktorý tento kaštieľ vlastnil a vyrobil prvú uhorskú vodku. Zaujal vás aj článok o Karolovi Joklovi, jednom z najlepších slovenských futbalistov 20. storočia a taktiež stále prebiehajúca séria článkov o Zabudnutých kostolíkoch v regióne.

Kaštieľ vo Veľkých Uherciach

Rozhovory

Obľúbená rubrika vo väčšine médií a portálov. Nie je tomu ináč ani u nás a rozhovory sú veľmi populárne. Vzhľadom na uplynulý rok je asi pochopiteľné, že najväčší záujem vzbudil ten s lekárom Ľubošom Hamadom, ktorý pracoval na COVID oddelení. Tento rozhovor je v čase písania tohto článku aj najčítanejším článokom na celom webe. Nezaostávajú ani rozhovory zo spustenia webu so saleziánom Róbertom Flamíkom, alebo so speváčkou a skladateľkou Ester Wiesnerovou. Váš záujem vzbudili aj rozhovory k Novembru 1989, najviac 5 otázok pre 5 osobností.

Ľuboš Hamada, lekár, ktorý pôsobil na COVID oddelení

Turistika

Počas tohto komplikovaného roka boli ľahšie či náročnejšie vychádzky do prírody nevyhnutnosťou pre vyčistenie si hlavy. V tejto rubrike sme pre vás priniesli viac ako dvadsať článkov o známych aj menej známych miestach v regióne. Najviac ste ocenili našich 7 tipov na výlet v okrese počas lockdownu. Veľkej popularite sa teší séria článkov Poklady Vtáčnika, ktorá mapuje toto výnimočné pohorie a taktiež séria o Drieňove.

Zaujímavosti

Zaujímavostí máme v Partizánskom a aj v našom regióne veľmi veľa, no mnohé z nich pokrývajú články v rubrikách spomenutých vyššie, preto ich má táto menej, ale aj tie sa zaradili medzi najčítanejšie. Najviac vás zaujalo, že v Partizánskom vznikne BAŤAPOINT, na ktorom pracuje Fabrika umenia, Skrášľovací spolok Partizánske a Mesto Partizánske. Ak netušíte o čo ide, článok je stále k dispozícii. Populárny bol aj článok o parku v Brodzanoch, kde sa prechádzali významní predstavitelia ruskej kultúry, ale aj zaujímavá história kostolíka v Dolných Lelovciach.

Kostolík v Dolných Lelovciach