To sú zmeny! Takto sa mení Partizánske pred našimi očami

44

Poznáte ten pocit, presúvate sa mestom, prechádzate sa v okolí svojho domova a zdá sa vám všetko také, ako vždy. Každý deň rovnaká trasa, tie isté chodníky, budovy, či stromy v ich okolí. A jedného dňa si zrazu uvedomíte, tak náhle, bez asociácií, že tie stromy akosi vyrástli, že vlastne tento chodník kedysi viedol inakadiaľ a už ste aj zabudli na to, že ho prerábali.

Ani námestie v Partizánskom nemalo vždy pešiu zónu, nemalo vždy výškovú budovu, ktorú dnes opäť nemá, a na ulici 1. mája ešte nedávno parkovali autá na opačnej strane. Mesto a jeho verejný priestor sa mení. A to je dobré. Je dobré, ak sa mení s ambíciou dobre fungovať, ak sa mení na lepšie mesto pre ľudí. Hoci Partizánske patrí k najmladším mestám na Slovensku, aj ono si už prešlo mnohými zmenami. Vybrali sme niekoľko starých fotografií a nafotili sme k nim zábery z čo najpodobnejších uhlov. Pozrite si s nami, ako sa Partizánske mení.  

Spoločenský dom prešiel rekonštrukciou v roku 1989
Zaujímavým je napríklad detail logie na druhom podlaží. Bola zrušená ešte v 60. rokoch.
Cesta na Ulici 1. mája prešla rekonštrukciou len celkom nedávno. Aj tak si už ledva spomíname, že sme na nej parkovali na opačnej strane.
Nápis Poštový úrad nájdeme na budove pošty ešte aj dnes. Z tohto pohľadu ho však zakrývajú tuje.
Vstup do fabriky okolo roku 1948 a dnes.
Vstup do závodov po roku 1949. Brána má už dnešnú podobu.
Pohľad na Červenú ulicu a južnú časť baťovej kolónie.
Pohľad na Červenú ulicu a severnú časť baťovej kolónie.
Námestie SNP v 60. rokoch a nový pohľad s otvoreným priehľadom na kostol.