O projekte

Spoznajme Baťovany

Baťovany sú ideálnym priemyselným mestom. Baťovany.sk sú ideálnym miestom. História mesta je krátka, ale neskutočne bohatá. Jeho architektúra a urbanizmus ponúka unikáty globálnych rozmerov a za tým všetkým stoja ľudia. Osobnosti, ktoré žijú medzi nami, ale aj tí, ktorí odišli a prezentujú naše mesto po celom svete. Chceme vás postupne zoznámiť s každým a so všetkým, čo je bližšie ako si myslíte.

  • Spoznajte hodnotu jedinečného mesta
  • Spoznajte región a jeho zaujímavosti
  • Spoznajte ľudí a ich príbehy

Séria Kaštiele vzniká vďaka podpore Nadačného fondu Dell

Redakcia

Radovan Števula

Najviac môjho času i mojej energie zhltne škola. Som rád, pretože učenie a odovzdávanie skúseností ma napĺňa. V prekvapivých momentoch, keď sa v mojom živote objaví voľná chvíľka, vybehnem na bicykel alebo na turistiku.

Hanka Vanková

Od detstva ma zaujíma história a je pre mňa až elektrizujúce, keď môžem z pohľadu laika objavovať a skúmať to, čo sa dialo predtým, než sme my začali písať svoje životné príbehy. Okrem toho som nadšenec turistiky, ktorý rád objavuje nové krásne miesta. 

Kristína Švercelová

Život nie je čiernobiely a nezaslúži si žiadne vzorce. To sa snažím dokázať v rozhovoroch, ktoré robím s ľuďmi z nášho okolia.

Damián Hamada

Fascinujú ma ľudia a pri ich pozorovaní a počúvaní dokážem prejsť niekoľko autobusových zastávok navyše. Baví ma prepájať veci a hľadať súvislosti, najmä v štruktúrach, ktoré sú len štruktúrami. Mám rád nové veci v každom význame.

Katarína Janíčková

Milujem tú vnútornú energiu, keď rozprávam ľuďom o Partizánskom, alebo ich ním sprevádzam. Neprestáva ma udivovať jeho potenciál. Najviac času z dňa trávim snívaním o jeho budúcnosti. 

Marián Hamada

Dejiny človeka či miesta, malé dejiny sú nám často bližšie ako dejiny veľkých vojen a štátov. Poďme ich spolu hľadať a spoznať.