Top 10 najčítanejších článkov v roku 2021

5

Vráťte sa s nami krátko v čase a pripomeňme si najčítanejšie články na našom portáli v roku 2021. Nič z tohto by nebolo, keby sme nemali vás, našich čitateľov a taktiež našich redaktorov a celý tím, ktorý svoj voľný čas venuje Partizánskemu, Baťovanom a okoliu. Ďakujeme a v roku 2022 pokračujeme v nastolenom tempe!

#10 Zabudnuté kostolíky – Záhadný chrám na Vrchhore s nejasnou minulosťou

Populárna séria článkov o zabudnutých kostolíkoch sa tiahla v prvom štvrťroku minulého roka. Najviac vás z tejto série zaujal práve tento článok, v ktorom vám predstavujeme pomerne mladú stavbu, o ktorej mlčia písomné zdroje a z neznámeho dôvodu sa jej výskumu „vyhýbajú“ aj archeológovia či historici.

#9 Noc v lesoch / Mrazivá, ale magická noc na Vtáčniku

Aj nás v redakcii prekvapilo, koľkí z vás majú záujem stráviť mrazivú noc na Vtáčniku. Ešte viac by nás zaujímalo, koľkí z vás sa naozaj inšpirovali a dali sa nahovoriť na takúto expedíciu. Ak aj nie, nevadí, počíta sa, aj keď si článok len prečítate z tepla a pohodlia domova.

#8 Naše kaštiele: Štedrý dar z kaštieľa v Dvorci

V tomto zozname nesmie chýbať ani zástupca ďalšej populárnej série, ktorú ste ocenili svojou čítanosťou. Séria článkov Naše kaštiele začala ešte v lete a pokračuje aj v súčasnosti. Tak, ako vás baví túto sériu čítať, nás baví ju písať. Sami sa totiž dozvedáme nespočetne veľa zaujímavostí a potvrdzujeme si historické bohatstvo nášho regiónu. Jedným z dôkazov je malá dedinka Dvorec s menej ako 500 obyvateľmi. Jej dominantou je pôvodne rokokový kaštieľ pochádzajúci z 18. storočia, neskôr rozšírený a prebudovaný v 19. storočí. Národná kultúrna pamiatka má tvar písmena L a za sebou zaujímavý príbeh.

#7 Jedna z mála vodných plôch v Partizánskom. Báger je prepojený s priehradou vo Veľkých Uherciach

Pri objavovaní zaujímavostí pokračujeme aj týmto článkom. Báger sa radí k málo vodným plochám, ktoré máme na území mesta Partizánske. Je to starší vybagrovaný rybník, ktorý dnes nahrádza rastlinám a živočíchom ich prirodzené prostredia, o ktoré vplyvom človeka prišli. 

#6 Lívia Brušková: Vakcína je jediná cesta, ako zastaviť Covid-19

Medzi najčítanejšími článkami nesmú chýbať rozhovory. Rozhovor s reumatologičkou Líviou Bruškovou si môžete vypočuť aj ako podcast. Rozhovor o vakcinácii a práci lekárov vyšiel začiatkom roka a radi by sme povedali, že už nie je taký aktuálny ako vtedy. Opak je však pravdou. Dnes je možno ešte aktuálnejší.

#5 Matúš Beniak: Až teraz sme si skutočne uvedomili, čo máme a čo znamená zdravie a sloboda

Rozhovormi pokračujeme a nekončíme. Herec Matúš Beniak ukončil v roku 2020 posledný ročník herectva na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a stihol odpremiérovať predstavenie v SND. Hrával v divadle mladých Šesť Pé v Partizánskom a okrem iného hovorí o práci herca, štúdiu herectva a o tom, aké je to byť umelcom v pandemickom období.

#4 Lomská dolina – aktívni ľudia z Partizánskeho si tu vybudovali svoj druhý domov

Dva články venujúce sa Lomskej doline sa ocitli v prvej päťke najčítanejších článkov na našom portáli v roku 2021. Vďaka fotografiám od členov oddielu a z kroniky LTO a cenným informáciam od Ernesta Vavroviča a Evy Vyskočilovej sme mohli spracovať dva články, ktoré patrili medzi tie najobľúbenejšie.

#3 7 tipov na výlet v okrese Partizánske (I. časť)

V čase lockdownu sme mali všetci obmedzené možnosti pohybu len na okres. Práve preto nám napadlo vytvoriť zoznam zaujímavých miest na nenáročné turistiky v našom okrese Partizánske. Tento zoznam je aktuálny stále, nielen v čase lockdownu, preto sa k nemu kedykoľvek vráťte.

#2 Lyžiarsky vlek pri Partizánskom. Lomská dolina vo svojich najlepších rokoch (FOTO)

Druhý článok o Lomskej doline a takisto druhý najčítanejší článok na našom webe v roku 2021. Fotoreportáž z Lyžiarskeho vleku pri Partizánskom mnohým pripomenul pekné časy, ktoré tu strávili.

#1 Rudolf Ivanovič: Najčastejšie ma na ulici zastavujú tí bývalí žiaci, ktorí nepatrili k vzorným. S mnohými si aj tykám

Rovnako ako v roku 2020, aj v roku 2021 je najčítanejším článkom rozhovor. Vzácna osobnosť, Rudolf Ivanovič, ktorý vyučoval viac ako 40 rokov a vychoval generácie žiakov. Pre mnohých sa stal učiteľskou legendou. Vzorom bol aj tým žiakom, ktorí nemali úplne príkladné správanie. Zaujímavý rozhovor o učiteľskom povolaní, školstve, ale aj o probléme žiakov zo slabších rodín.