Ideálne miesta pre korčuľovanie a otužovanie v okolí Partizánskeho

25

Stačí, ak pár dní klesne teplota pod bod mrazu a ani počas dňa sa nešplhá vysoko a všetko naokolo stále primŕza. Práve toto je ideálny čas na to, aby sme oprášili korčule a popreháňali sa po zamrznutých vodných plochách v okolí. Aj v tieto dni prialo počasie korčuliarom, tak máme pre vás pár tipov, na ktoré vodné plochy v okolí vyraziť. Okrem toho prišlo mnoho ľudí na chuť otužovaniu a dobrovoľne sa ponárajú do ľadovej vody. Vodné plochy poskytujú priestor aj im.

Kolačno

Mnohí z vás možno netušili, že aj táto obec má svoju priehradu. Je to rozlohou menšia vodná plocha, ktorá vznikla prehradením potoka Drndava. Aj táto priehrada má primárne protipovodňový význam. Nie nadarmo sme o nej písali aj v tipoch na pekné prechádzky v okolí Partizánskeho. Priehrada je zasadená do krásneho prírodného prostredia. Tak ako tu v teplých mesiacoch nájdete labute a krásne rozkvitnuté lekná, v zime ponúka táto vodná plocha skvelý priestor na korčuľovanie.

Slnečné ale mrazivé počasie je ideálne na zimné športy. Foto: Katarína Janíčková
Dobre utiahnuť korčule je základ. Foto: Katarína Janíčková
Ak ste praktický človek, nezabudnete ani na pohodlné sedenie. Foto: Katarína Janíčková

Veľké Uherce

Viac ako dvojtisícovú obec spomíname v našich článkoch pomerne často. Najčastejšie kvôli bohatej histórii tunajšieho kaštieľa, ktorý hostil významné rody a ponúka príbehy ako z filmu. Ďalšími dôvodmi sú turistika v okolí, ale aj vodná nádrž, ktorá toho ponúka rovnako veľa v lete ako aj v zime. Je obľúbeným miestom otužilcov, ale v poriadnej zime aj vyhľadávaným miestom korčuliarov.

V čase nášho príchdu sa na plochu pripravovala len jedna malá korčuliarka. Foto: Katarína Janíčková

Žabokreky nad Nitrou

Táto vodná plocha má svojich priaznivcov v každom ročnom období. Okrem rybárov tu môžeme stretnúť zaľúbencov vyhľadávajúcich romantické zákutia a teraz v zime aj otužilcov. Ľadová škrupina na povrchu nie je žiadnou prekážkou pre tých, ktorí prišli na chuť otužovaniu. Ak ste priaznivcom tohto ľadového osvieženia, neváhajte navštíviť Žabokreky nad Nitrou.

Panoramatické otužovanie s výhľadom na ľadovú plochu. Foto: Katarína Janíčková

Bager v Partizánskom

Jediná vodná plocha priamo v Partizánskom priam pozýva všetkých korčuľovania chtivých, aby na brehu zanechali zimnú obuv a v korčuliach prebrázdili každý jej kút. Rok čo rok sa mnohí nevedia dočkať, kedy plocha súvisle zamrzne, aby si vychutnali korčuľovanie na čerstvom vzduchu. Je to miesto, ktoré prirodzene láka korčuliarov, amatérskych hokejistov a všetkých, ktorí si vychutnávajú pravú zimu.

Ak chýba brankár, hrá sa na menšie bránky. Foto: Katarína Janíčková
Nasnežilo? Musíte si najprv zamakať a ľad upraviť. Foto: Katarína Janíčková
Niekedy už nôžky nevládzu. Foto: Katarína Janíčková

Pusták – Veľké Bielice

Aj táto vodná plocha láka k ľadovému osvieženiu. Chcete sa pridať k „Pustákovcom“ a začať otužovať? Skúsení harcovníci, ktorých tu pravidelne nájdete, vám určite poradia, ako na to. Vodná plocha, ktorá väčšinou nezamŕza, poskytuje otužilcom výborné zázemie pre ich zdravý koníček.

Otužilci vo svojom prirodzenom prostredí. Foto: Patrik Beliansky

Prečítajte si aj: