Čo vidieť v meste Partizánske

10

Jedlo

Čo by to bolo za mesto, keby nemalo aj výborné gastronomické zážitky? Partizánske ani v tomto nezaostáva a ponúka rôzne miesta, špeciality a zážitky z nápojov a jedál.

Jedinečné Osúchy

Nie je to ani langoš, ani posúch. V Partizánskom si určite dajte typický miestny osúch s jedinečnou receptúrou. Legendárny kus vysmážaného cesta, ktorý si viete akokoľvek nakombinovať, roztancuje vaše chuťové poháriky a verte, že naň budete ešte dlho spomínať. Asi nie je z dlhodobého horizontu (vravíme už o niekoľkých desaťročiach) typickejšie jedlo v Partizánskom, ako tento poklad z cesta. Samozrejme, nájdete u nás aj výborné reštaurácie, ale starého otca street foodu v “Baťovke” nemôžete obísť. Nájdete ich na okraji námestia, prípadne sa spýtajte, všetci miestni ich veľmi dobre poznajú.

Foto: Katarina Janíčková

Ďalšie informácie: https://www.instagram.com/p/ChWmavmKByR/
GPS: 
48.626519, 18.371632

Káva aj pre skutočných kávičkárov a kávičkárky

Partizánske reaguje aj na súčasný trend kávičkovania a vie ponúknuť milovníkom tohto kofeínového zlata nadštandard.

Kaviareň Kultury caffee nájdete priamo na Nám. SNP v budove domu kultúry, odkiaľ máte celé námestie ako na dlani. Káva zo slovenskej pražiarne 9 grams coffee pripravovaná odborníkmi vo svojom fachu chutí výborne a prostredie, v ktorom je servírovaná, k tomu len dopomáha.

Zdroj foto: FB Kultury Coffee

Ďalšie informácie: https://www.facebook.com/KulturyCoffee/
GPS: 
48.625894, 18.371969

Rozmach slovenských pražiarní neobišiel ani náš región. Káva pražená v neďalekých Bošanoch má svoj showroom v Partizánskom. Ak chcete objavovať nové kávové chute ste na správnom mieste, v showroome vám radi predstavia svoje kávy a ich chuťové profily.

Zdroj: FB Ready after

Ďalšie informácie: https://www.readyafter.sk/nas-coffeeshop-partizanske/
GPS:
48.627716, 18.377438

Niekoľko remeselných a jedno legendárne pivo

Žijeme vo svete neobmedzených možností a preto sa aj v Partizánskom môže variť výborné pivo. Zlatý mok, ktorý sa rodí priamo v meste, získal už aj mnohé významné ocenenia. Píšeme o pive Baťák, ktoré si môžete vychutnať v pivárni s rovnakým názvom, alebo v hoteli Azul. Okrem toho má v meste už aj mladšieho brata a to v novootvorenom areáli Osemdesiatka v rámci závodov. Názvy pív kopírujú históriu nášho malého mesta a sú výborným osviežením. Čo sa týka pivných sentimentalistov, máme tip aj pre nich. Štrkovec, mestská časť v rámci Partizánskeho, skrýva priamo vo svojom centre piváreň s názvom Cigánka, kde vám vedia načapovať rezané pivo tak, že určite neskončíte pri jednom.

Foto: Katarina Janíčková

Baťák: 48.625818, 18.368489
Osemdesiatka: 48.627270, 18.365359
Rezané
: 48.626762, 18.386581

Pokračujte ďalšími kategóriami: