Čo vidieť v meste Partizánske

10

Aktívny oddych 

Nielen turistika, ale aj iné formy aktívneho oddychu čakajú na turistov a domácich v meste Partizánske. Stačí ich len objaviť a využívať.

Vodný svet na kúpalisku Dúha

Jedno z najobľúbenejších kúpalísk v okolí bolo znovuotvorené v roku 2000. O štyri roky neskôr, v roku 2004, bolo vyhlásené za najlepšie regionálne kúpalisko na Slovensku. To platí aj v súčasnosti. Je mimoriadne vyhľadávané, najmä návštevníkmi z regiónu. Priestor kúpaliska nesklame žiadneho návštevníka. Veľký plavecký bazén, sedací bazén, detský bazén, tobogan a aj priestor pre plážový volejbal. 

Zdroj foto: partizanske.sk

Viac info: https://www.partizanske.sk/letne-kupalisko-duha.phtml?id3=24256
GPS: 48.620154, 18.371905

Magická nočná obloha

Vesmír a možnosti pozorovať nočnú oblohu sú fascinujúce pre každú vekovú kategóriu. Za týmto zážitkom vôbec nemusíme chodiť ďaleko. Spomedzi približne 20 hvezdární na Slovensku sa jedna nachádza aj v Malých Bieliciach. Takže pokiaľ neviete ako naložiť s časom po zotmení, môžete v stredy a v piatky (počas leta aj vo štvrtky) za jasného počasia obdivovať vesmír a dozvedieť sa niečo nové. A pokiaľ nie je pekne, hvezdáreň a jej zamestnanci majú čo ponúknuť aj vtedy, keď sa hviezdy skrývajú.

Foto: Katarina Janíčková

Viac informucií: https://www.hvezdaren.sk/hlavna-stranka/ponuka-pre-verejnost.html?page_id=372
GPS: 48.630203, 18.34146

Bicyklovanie na niekoľko spôsobov

Partizánčania sa v tomto roku konečne dočkali cyklotrasy, ktorá dáva priestor každému pohybovo aktívnemu človeku. Vieme sa po nej dostať k obľúbeným miestam slúžiacim k zmysluplnému oddychu.

Každý, kto by túžil po osviežení, a to nielen v letných mesiacoch, môže navštíviť Kúpele Malé Bielice. Hneď vedľa nich sa nachádza letisko, kde vie zase človek stráviť nejaký ten čas. Má tu k dispozícii kaviareň a aj veľké detské ihrisko. Určite sa v tomto peknom prostredí zabavia aj deti.

Ak by ste chceli trochu zdvihnúť hladinu adrenalínu v krvi, odporúčame aj blízky pumptrack, kde sa môžete tiež dosýta vyblázniť. Okolo pumptracku vedie aj dráha pre korčuliarov.

GPS: 48.620282, 18.340934

Ak hľadáte adrenalínu viac, než len trochu, navštívte Baťove traily. Dobré veci vznikajú z nadšenia a poctivej práce. O Baťove traily sa stará partia dobrovoľníkov, ktorá postavila kvalitné trailové trate v lesoch dostupných priamo z mesta Partizánske.

Zdroj: FB Baťove traily

Viac informácií: https://www.facebook.com/Batovetraily/
GPS: 48.617564, 18.375727

Pokračujte ďalšími kategóriami: