Všetky informácie o Trenčianskom kraji na jednom mieste

2

Trenčiansky kraj oplýva mnohými prírodnými krásami, dominantami, zaujímavými informáciami a zvyčajne aj bohatým kultúrnym programom. Je to kraj, kde sa stále niečo deje a v ktorom nie je možné byť a zároveň nevykonávať lákavú či dobrodružnú aktivitu. Práve krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región spája a združuje všetky informácie, zaujímavosti a novinky z kraja na portáli www.trencinregion.sk, ktorý je určený pre širokú verejnosť. 

Nezáleží na tom, či ste turista, vášnivý výletník, športovec, dobrodružná rodina, ktorá sa rozhodla navštíviť kraj hradov a zámkov alebo by ste sa radi dozvedeli viac o jednotlivých zariadeniach či hoteloch. Možno len chcete byť stále v obraze a vedieť o každej novinke, ktorá sa v kraji udeje. Nech už patríte do ktorejkoľvek skupiny, sledovanie sociálnych sietí či web stránky KOCR Trenčín región vás vždy dokonale uvedie do obrazu. 

Už od roku 2015 podporuje organizácia cestovný ruch v trenčianskom regióne a realizuje aktivity zamerané na jeho rozvoj. Okrem dvojmesačníka, ktorý obsahuje množstvo zaujímavých rozhovorov, informácií a noviniek z regiónu, je Trenčín región aktívna aj na sociálnych sieťach.  Stretnúť sa s ňou môžete na veľtrhoch na Slovensku i v Českej republike, podujatiach a festivaloch. 

Komunikáciou a interakciou k informovanosti

Radi sa s vami priateľsky porozprávajú na Pohoda festivale v Trenčíne, kde vás zabavia hrami, súťažami a užitočnými informáciami či na obľúbenom Bike feste v Kálnici. Nezaháľajú ani na veľtrhu ITF Slovakiatour, kam prichádzajú hneď s niekoľkými aktuálnymi novinkami z kraja. 

Okrem informačnej hodnoty podnecujú verejnosť na objavovanie krás v rámci kraja formou projektov. Ich Ekologické lavičky lákajú vo viacerých mestách obyvateľov na návštevu dominanty a audio nahrávky, ktoré sú umiestnené na hradoch, prezrádzajú bohatú históriu daného miesta. Nezanedbávajú ani znevýhodnené skupiny ľudí. Pre nevidiacich vytvorila publikáciu o histórií niekoľkých pamiatok, ktorá sa v komunite okamžite stala unikátom, ktorý vrelo uvítali! 

KOCR Trenčín región nezaháľa a apeluje na súčasné trendy a potreby obyvateľstva aj pri prezentácií a zatraktívňovaní kraja. Dáva priestor šikovným a perspektívnym ľuďom, ktorí majú záľubu vo fotení, obľubujú kvízy či patria k fanúšikom turistiky. Každú sezónu organizuje niekoľko úspešných súťaží a výziev, ktoré podnecujú k návšteve a zvýšenej informovanosti. 

„Aj na tento rok sme si pre fanúšikov, ktorí nás sledujú, pripravili viacero noviniek. Tešiť sa môžu na novú letnú hru, ktorú už pripravujeme a onedlho o nej budeme informovať. Taktiež aktívne spolupracujeme s pamiatkami a zariadeniami v Trenčianskom kraji a v spolupráci s nimi i cezhraničnými partnermi pripravujeme lákavé projekty. Sme veľmi radi, že aj vďaka našej organizácii sa zvýšilo povedomie a informovanosť o Trenčianskom kraji. Je skutočne jedinečný a nájde si v ňom to svoje každá veková i cieľová kategória,“ skonštatoval na záver predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici.