V Partizánskom bude už v túto sobotu Moc umenia!

5

Občianske združenie Fabrika umenia už ôsmy rok oživí priestor miestneho parku rôznymi formami umenia. 

Park Milana Rastislava Štefánika bude v sobotu, 16. 07., dejiskom podujatia Moc umenia. Začiatok ôsmeho ročníka je naplánovaný na 13:00 h. Moc umenia sa pravidelne konala niekoľkokrát za leto, tento rok sa organizátori rozhodli zorganizovať jednu, za to s plnším a pútavejším obsahom.  

Návštevníci budú môcť zažiť workshopy pre všetky vekové kategórie, či už to bude workshop krajinomaľby, rezbársky a žonglérsky workshop. Organizátori si taktiež pripravili trojicu hudobných predstavení, tanečné performance reagujúce na priestor v parku, autorské čítanie, cvičenie, žonglérske predstavenie, či diskusie na rôzne témy. 

Medzi účinkujúcimi sa objavia mená ako Paper Moon Trio, sólo koncert Blanch, Lanne, Petra Lukovics či Cirkus Kus. Nebude chýbať ani chillout zóna s hojdacími sieťami, zóna predajcov, gastro zóna, v ktorej možno nájsť vegánske dobroty, či lokálny pivovar. 

“Musíme sa priznať, cítime sa vyčerpaní, po náročnej dobe počas covidu, kedy sa nám mnohé podujatia nepodarilo zorganizovať. Naďalej nám záleží na našom meste, na kultúre, ktorá sa v ňom deje a komunite, ktorá sa stretáva na našich podujatiach. A taká je Moc umenia – komunitná a plná kultúry a umenia. Preto sa na tento ročník tešíme a veríme, že tak ako naši návštevníci, aj my na nej načerpáme. Moc umenia 2022 bude o kvalitných umeleckých vstupoch rôznych žánrov, ktoré budú pretkávané silnými komunitnými zážitkami.”

Podujatie je hradené z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia, s podporou Mesta Partizánske a spoločnosti Medline. Vstupné je dobrovoľné. 

Viac o podujatí sa dozviete na sociálnych sieťach.