O Baťovanoch, histórii, turistike a regióne už môžete aj počúvať

0

Času je málo a článkov veľa. Ak ste ešte nestihli prečítať všetky články, ktoré na našom portáli uverejňujeme, máme pre vás dobrú správu. Spustili sme podcasty, ktoré sa venujú histórii, turistike, architektúre, zaujímavostiam a rozhovormi o Baťovanoch, Partizánskom a našom regióne. Nemusíte všetko čítať, stačí počúvať.

Od začiatku júna 2020, kedy sme spustili portál Baťovany.sk, sme na ňom uverejnili už 116 článkov. Otvorili sme veľa tém, ktorým sa doteraz nikto nevenoval, mapujeme jedinečnú architektúru Baťovian a pátrame v histórii mesta a regiónu.

Nie vždy sa nájde čas na prečítanie všetkých článkov a zaujímavostí. Podcasty sú ideálna forma pre zaneprázdnených ľudí, ale aj pre všetkých, ktorým sa nechce pozerať do obrazoviek alebo si chcú spríjemniť beh či prechádzku v prírode. V podcastoch vzniká zároveň priestor danú tému rozobrať viac do hĺbky, vypočuť si viac pikošiek a poznať aj názor redaktora na danú tému.

V podcastoch mapujeme rovnaké témy, aké nájdete aj na našom webe. História, turistika, architektúra, rozhovory a zaujímavosti. História sa týka celého regiónu – každá obec v okolí Partizánskeho ponúka veľmi veľa zaujímavostí a súvislostí, o ktorých ste možno ani netušili. Architektúra vás bude sprevádzať Baťovanmi a ich unikátmi. V turistike sa dozviete nesmierne veľa zaujímavých tipov do blízkeho aj širšieho okolia a v rozhovoroch si vypočujete príbehy a názory ľudí, ktorí odtiaľto pochádzajú alebo tu žijú.

Ak ste doteraz nestíhali, tak už nemáte výhovorku. Na všetkých podcastových platformách nájdete prvé epizódy z jednotlivých rubrík a môžete efektívne využívať čas. Napríklad pri ceste do práce preskúmať históriu regiónu alebo vyliezť na neďaleký kopec.