5 miest, kde sa schladiť počas horúcich dní v okolí Partizánskeho

8

Nemusíme chodiť ďaleko, aby sme sa počas týchto horúcich dní schladili niekde pri vode. More je síce more, ale k nemu sa nedá ísť len tak po práci alebo počas víkendu. Partizánske a okolitý región nezaostávajú ani v tomto smere a ľahko nájdeme hneď niekoľko miest, kde sa dá schladiť počas horúcich dní.

Kúpalisko Dúha, Partizánske

Žiadnym iným miestom by sme tento článok ani nemohli začať. Dúhu veľmi netreba predstavovať. Jedno z najobľúbenejších kúpalísk v okolí bolo znovuotvorené v roku 2000. O štyri roky neskôr, v roku 2004, bolo vyhlásené za najlepšie regionálne kúpalisko na Slovensku. To platí aj v súčasnosti. Je mimoriadne vyhľadávané, najmä návštevníkmi z regiónu. Architektonicky prepracovaný priestor kúpaliska nesklame žiadneho návštevníka. Veľký plavecký bazén, sedací bazén, detský bazén, tobogan a aj priestor pre plážový volejbal. Navyše, Partizánčania a Partizánčanky majú zľavnené vstupné a taká ponuka sa neodmieta.

Foto: Peter Briatka

Priehrada Veľké Uherce

Vodná nádrž vo Veľkých Uherciach bola dokončená v roku 1971. Primárne bola určená proti povodniam a tiež ako zásobáreň vody pre bývalé závody 29. augusta v Partizánskom. Ako mnohé iné vodné nádrže sa okrem toho stala obľúbeným rekreačným miestom. Jej poloha je čarovná najmä vďaka tomu, že je obklopená lesom. Návštevnícky potenciál sa zdá byť nevyužitý. Priamo pri vode budete márne hľadať nejaké atrakcie alebo občerstvenie. V súčasnosti ju navštevujú predovšetkým rybári, ale stále ostáva aj skvelým miestom pre rekreáciu a kúpanie.

Foto: Hanka Vanková

Termálne kúpele Malé Bielice

Keď sa prejdete po parkovisku vedľa kúpeľov, vidíte značky nielen miest z celého Slovenska, ale aj z okolitých krajín, najmä Čiech. Kúpele vyrástli priamo na mieste, kde boli objavené tri rôzne pramene s priaznivými účinkami, prevažne na pohybové ústrojenstvo. Wellness s ubytovaním je počas celého roka priestorom aj pre náročnejšiu klientelu. Kto by ale chodil do horúcej vody, keď je vonku 37 stupňov? Snáď aj práve preto popri kúpeľoch vznikol v exteriéri aquapark s toboganmi a plaveckým bazénom, ideálny pre rodiny s deťmi.

Foto: www.termalymalebielice.sk

Kúpalisko Chalmová

V lete 2018 bol otvorený 17,5 kilometra dlhý Bystričiansky okruh. Určený je najmä pre cyklistov a priaznivcov nordic walkingu. Začiatkom aj koncom tohto okruhu je obľúbené termálne kúpalisko Chalmová. Funguje celoročne, keďže okrem dvoch vonkajších bazénov ponúka aj dva kryté. Nechýba ani sauna (aj keď aktuálne stačí tá vonku), atrakcie pre deti, ubytovanie alebo camping.

Foto: ABO Photographhy / www.chalmova.sk

Priehrada Nitrianske Rudno

Približne polhodina cesty autom z Partizánskeho, ale výsledok stojí za to. V letných mesiacoch, pri peknom počasí, prichádza k priehrade veľa domácich, ale aj ľudí z celého Slovenska. Vodná nádrž bola postavená v roku 1951, primárne pre účely tepelnej elektrárne v Novákoch. Potenciál vodnej nádrže na rekreačné účely sa tu využíva naplno. V okolí priehrady je veľa miest na ubytovanie, reštaurácií, bufetov a nechýbajú ani atrakcie pre deti alebo vodné bicykle.

Foto: Radovan Števula